Oksijeni Buram Buram Vücudunuzda Hissedebileceğiniz Yeni Akım; Ağaç Dövmeleri

Doğa kendini sürekli yenileyen, yaşam enerji ve döngüsünü sağlayan, canlı ve cansız varlıkların hepsini kapsayan, tabiattır. Doğa özellikle ressamlara ilham vermekle oldukça ünlüdür. Şuan günümüzde ressamlığın kağıda değil vücuda işlenmesi sonucu ortaya çıkan dövme ve sanatçıları tabiattan yararlanmaktadır. Doğada yürüyüş yapıp tertemiz oksijeni içimize çekerek kamp yapmak kadar keyif verici bir şey yoktur. Güneşin doğarken ve batarken gökyüzüne yansıttığı o iç ısıtan turuncu, kırmızı, pembe renkleri… Ağaçların birbirinden güzel yeşil rengi barındırması…

Sizin de doğa denilince içinizi bir sıcaklık kaplıyorsa sizleri önerimiz var; Doğa Dövmeleri. Tarzınıza uygun, sizleri yansıtan 26 muhteşem ağaç dövmesini doğanın yolunu takip ederek seçtik.

Ağaç Dövmesinin Anlamı ve Yansıttıkları

En güzel ve anlamlı dövmelerden çoğu doğadan ilham alınarak tasarlanmaktadır. Ağaçların kökleri itibariyle insanları birbirine bağlayan ve olmazsa olmazı DNA yapısına sizce de benzemiyor mu?  Eski toplumlarda ağaç hayatı, gücü, bilgeliği, refahı, doğurganlığı temsil etmekteydi. Ağaç gövdesinin uzunluğu ve güçlülüğü sebebiyle erkekleri, yaprakların çoğalıp üremesiyle birlikte kadınları temsil edebilmektedir. Bu unsurları taşıması sebebiyle ağaç dövmeleri hem kadınlar hem de erkekler tarafından oldukça benimsenip yaptırılmaktadır.

Artık ağaç dövmelerinin anlamlarını bildiğinize göre, kişiliğinizi en iyi yansıtan dövmeyi seçmek size kalmakta. Ancak sizleri doğa dövmeleri arayışından kurtarmak için ilham verebilecek muhteşem ağaç dövme ve tasarımlarını resim galerisinden ulaşabilirsiniz.

  1. Kol içine yaptıracağınız, pembe ve mavi tonlarına sahip ağaç dövmesi ile her zaman doğayla içiçe olabilirsiniz.
Ağaç Dövmesi Koliçi
Mavi ve Pembe Renk Tonlarına Hakim Ağaç Dövme Modeli

2. Sizlere bahsettiğimiz gibi her ağaç bir doğurganlığı, üremeyi,bir kadını temsil eder. Kadınları temsil eden dövmeler arasında en iyilerinden biri.

Ağaçtan Doğan Kadın Dövmesi
Ağaçtan Doğan Kadın Dövmesi

3. Ölüm, ağaç ve kadın. Yaşamın tam üç döngüsünü usta bir çalışmayla yansıtılmış.

Ağaçta Sallanan Kadın Dövmesi
Üç Döngü Dövmesi

4. Ağacın üstüne yapılan derme çatma bir ev, okyanusta koşan küçük çocuk, ağaca kurulan salıncaklar… Film sahnelerinden fırlamış gibi değil mi?

Ağaçta Yaşam Dövmesi
Ağaçta Yaşam Dövme Modeli

5. Bir ağacı ters çevirdiğinde aldığı görüntüyü görebiliyor musunuz? Akciğer. Yaşamamız için gereken iki unsurun dövme tasarımı almış hali. Kuşlarda dövme modeline daha sevimli bir hava katmış.

Ağaç Üstünde Kuş Dövmesi
Ağaç ve Kuş Dövme Modeli

6. Sevimli kedi dostumuz sığınabileceği en güvenli yere sığınmış, ağaç altına.

Ağaç ve Kedi Dövmesi
Ağaç ve Kedi Dövmesi

Coşkulu renklerin hakim olduğu ağaç dövme modeli.

Bacakta Ağaç Dövme Modeli
Bacakta Ağaç Dövme Modeli

8. Palmiye ağaçları bizlere her zaman tropikal ortamı, sıcak rüzgarları, hindistan cevizi içecekleri anımsatır. Peki ya sizlere ne çağrıştırıyor?

Bacakta Küçük Palmiye Dövmesi
Bacakta Bulunan Palmiye Dövmesi

9. Ağaç kökleri sonsuzluğa ve oluşmasına yardımcı olurken bir insanın oluşmasını sağlayan en önemli madde olan DNA’yı tasvir eden dövme modeli. Oldukça başarılı bir tasarım olduğunu kabul etmekteyiz.

DNA Sarmallı Ağaç Dövmesi
DNA Sarmallı Ağaç Dövmesi

10. Dolunaylı bir gecede, sevdiğiniz kişiyle birlikte ağaç altına uzanmanın verdiği mutluluğu iliklerinize kadar yansıtan dövme modeli.

Dolunay ve Ağaç Dövmesi
Dolunay ve Ağaç Dövmesi

11. Dört mevsimin hüznünü ve dirilişinin dövme ile resmedilmiş hali.

Dört Mevsim Ağaç Dövmesi
Mevsimleri Yansıtan Ağaç Dövme Modeli

12. Minimalist palmiye ağacı dövmesi oldukça şirin olmuş. 🙂

El Palmiye Ağacı Dövmesi
Minimalist Palmiye Ağacı Dövmesi

13. Gitarı görünce sizlerin kulağına da “Akdeniz rüzgarları birbaşka oluyor…”sözleri geliyor mu? Hem doğa hem müziğin birleşmesiyle tasarlanan gitar ve ağaç dövmesi.

Gitar ve Ağaç Dövmesi
Gitar ve Ağaç Dövmesi

14. Gökkuşakları ışık ışınlarının su damlaları içinden geçerken kırılmasıyla ve yansımasıyla oluşan görsel şölen sunan bu renklerin ağaç ile birleşmesiyle oluşan görüntüsü ve renk tonlamalarına hayran kaldığımızı belirtmek isteriz!

Gökkuşağı ve Ağaç Dövmesi
Gökkuşağı ve Ağaç Dövmesi

15. Kuşlar + ağaç + gökyüzü = Özgürlük

Gökyüzü Kuş ve Ağaç Dövmesi
Gökyüzü, Ağaç ve Kuş Dövme Modeli

16. Yürürken ağaçların da sizi takip ettiğini düşünsenize. Bacağa yapılan ağaç dövmeleri tam da bu hissi uyandırıyor!

Gri Renkli Ağaç Dövmesi
Bacak Bölgesine Yapılan Gri Renkli Ağaç Dövmesi

17. Ufak bir kız çocuğunun salıncakta sallanırken kurduğu düşleri bilir misiniz? O masalsı hayaller… Bu ağaç dövme modeli aslında kız çocuğunun kurduğu düşleri, mutluluğu ve o heyecanı bizlere yansıtmakta. Kadınların içindeki küçük kız çocuğu için tercih edebileceği dövme modellerinden biri.

Kol Ağaç Dövme Modelleri
Koliçine Yapılan Renkli Ağaç Dövme Modeli

18. Çam ağaçlarının bir hikayesi vardır, bilir misiniz? Küçük ama çirkin bir kuş kendine ağaçta yuva yapmak istemiş. Ancak hiçbir ağaç onu kabul etmemiş biri hariç, Çam Ağacı. Tanrı bunu görerek sadece çam ağaçlarının kış mevsiminde yapraklarını dökmemiş. Çam ağacı dövme modelini görünce bu hikayeyi yansıttığını düşünmekteyiz. 🙂 Unutmayın, her dövme modeli arkasında bir hikaye barındırır…

Kol Çam Ağacı Dövmesi
Kola Yapılan Çam Ağacı Dövmesi

19. Rengin her tonunu barındıran ağaç dövmesi daha.

Kol İçi Renkli Ağaç Dövme Modelleri
Kol İçine Yapılan Renkli Ağaç Dövmesi

20. Diğer bir sevimli dostumuz olan köpekte dinlenmek için kendini ağacın gölgesine bırakmış.

Köpek ve Ağaç Dövmesi
Köpek ve Ağaç Dövmesi

21. Minimalist, çam ağacı dövme model çalışması. Mavinin bu sefer canlı tonunu değil de soğuk tonlarını seçerek çarpıcı görünüm elde edilmiş.

Mavinini Tonu Ağaç Dövme Modeli
Minimalist Çam Ağacı Dövmesi

Rengarenk Ağaç Dövmeleri

Minimalist Ağaç Dövme Modelleri
Küçük Ağaç Dövme Modelleri

23. Ağaca takıldığı halde uçmaya çalışan, özgürlüğünden birşey vermeyen uçurtma… Bu dövmeyi yaptıran kişinin karakteri bizleri ne olursa olsun özgürlüğünden ödün vermeyen bir kişi olduğunu anlattı.

Natural Ağaç Dövmeleri
Natural Ağaç Dövmeleri

24. Omzunuza yaptıracağın ağaç ve kuş dövme modeli ile her zaman kuşlar kadar hafif ve mutlu olabilirsiniz.

Omuz Renkli Ağaç Dövmesi
Omuza Yapılan Ağaç ve Kuş Dövmesi

25.

Yeni Akım Ağaç Dövmeleri
Ağaç ve Kökleri Dövmesi

26. Ağacın kökleri denize ulaşmış ve onun verdiği mutlulukta renkleri yansıtmış gibi durmuyor mu? Sizlerde ağaç dövmesi yaptırarak oksijeninizi temsili de olsa yanınızda taşıyabilirsiniz!

Yeryüzü ve Ağaç Dövmesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir