Geçici Dövme ve Yapımı

Geçici dövme, seçilen deri bölgesinin Hint kınası yardımı ile süslenmesidir. Kalıcı dövmenin istenmediği veya tercih edilmeyen durumlarda, acısız ve seans sız olarak kolaylıkla uygulanmaktadır. Bu işlemi özellikle ölü deri üzerine yapılmaktadır.

Geçici Omuz Dövmeleri
Geçici Omuz Dövmeleri

Geçici Dövme Alerji Yapar Mı?

Geçici dövme yaptırmak istiyor ancak alerji olmaktan da korkuyorsanız basit bir alerji testi yapabilirsiniz. Hassas olan deri bölgenize örneğin bilek içinize küçük miktarda kına sürüp bekleterek alerjiniz olup olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz. Herhangi bir kızarıklık ve kaşıntınız varsa kınaya alerjiniz bulunmaktadır. Ancak herhangi bir alerji bulgusu yoksa gönül rahatlığıyla geçici dövme yaptırabilirsiniz.

Geçici Dövme Alerji Yapar Mı
Hint Kınası Alerji Yapar Mı

Geçici Dövme Nasıl Yapılır?

Geçici Yazı Modelleri
Geçici Yazı Dövme Modelleri

Dövme öncelikle yapılacak bölgeye karar vermeyle başlamakta daha sonrasında kopya kağıdı ile modelin çizimi yapılır. Hint kınası kına taşı adına verilen maddeye oksijenli su dökülerek karışımı yapılır. Kıvamlanan kına kürdan yardımı ile işlem yapılacak alana sürülür. Dövmenin çizim alanı taşırılmaması gerekmekte yoksa şekli bozulmaktadır. Bu noktada dövme sanatçısının yeteneği ön plana çıkmaktadır. Hint kınası dövme alanına sürüldükten sonra kuruması beklenir. Dövme işlemi yapıldıktan 3- 4 saat beklenmelidir. Bu işlem vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilir. Kol, bacak, karın ve sırt, genital bölgeler gibi tüm bölgelerde şık durmaktadır. Ardından işlem yapılan bölge bol su ile yıkanır.  Böylelikle seçtiğiniz dövmeniz bir süre vücudunuzda kalacaktır.

Geçici El Dövmesi
Geçici El Dövmesi

Geçici Dövme Ne Kadar Süre Deride Kalır?

Geçici dövme kalıcı dövme gibi ömür boyu vücudunuzda kalmaz. Gerçek dövmede deri altına iğne yardımıyla boya enjekte edilir ancak geçici dövmede deri üzerine çizim yapılır. Geçici dövmenin kalıcılığı ise kişiden kişiye ve yapılan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Cilt tipiniz ile ve su ile temas sıklığınız geçici dövmenin kalıcılığını azaltır. 7 ile 15 gün arası kalıcılığı mevcuttur.

Geçici Dövme Modelleri Nelerdir
Geçici Dövme Modelleri Nelerdir

Geçici dövme fiyatları dövmeci ve modelin boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Merdiven altı tarzlarda yaptırmanız alerji olma riskinizi arttırmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir