Dövme Kapatma

Dövme kapatma gün geçtikçe daha popüler hale geliyor dolayısıyla dövmeli insan sayısı da gittikçe artıyor. Ancak birçok kişi dövme yaptırırken çok önemli iki hataya düşebiliyor. İlki yaptırılacak dövmenin üzerinde fazla düşünmemek ikincisiyse uzman bir dövme sanatçısı yerine deneyimsiz birine dövme yaptırmak. Bu her iki hatanın sonucu da aynı oluyor ve bu dövmeleri kapattırma ihtiyacı ortaya çıkıyor, işte dövme kapattırma olayı da tam burada devreye giriyor.

Eski sevgilinin isminden kurtulmanın yolu “dövme kapattırma”

isminden kurtulmanın yolu dövme kapattırma

Dövme kapatma ihtiyacının ortaya çıkmasına sebep olan dövmelerin ilk sırasında tabi ki eski sevgilinin ismi geliyor. Aşkla yaptırılan bu dövmeler biten aşkın ve ilişkinin ardından insanların üzerinde bir fazlalık hissi yaratmakla kalmıyor, biten bir ilişkiyi, kötü anıları da anımsatıyor ki işte tam da bu nedenlerle bu dövmeleri hemen herkes kapattırmak istiyor. Bunun için en makul yöntemse cover up. Eski dövmenin üzerine yeni bir dövme yaptırarak sadece eski sevgilinin kötü hatıralarından kurtulmakla kalmayıp yeni ve harika bir dövmeye sahip olmak sanıyoruz herkesin hoşuna gider.

Dövme kapatma kolay bir iş değil

Dövme kapatma kolay bir iş değil

Dövme kapatma ya da diğer ismi ile cover up zor bir iş, zira hem altta kalacak olan dövmeyi kapatıp hem de şekil olarak uygun yeni bir desen yapılması anlamına geliyor ki bu da tahmin edilebileceği gibi oldukça yetenek, deneyim ve ustalık gerektiren bir iş. Dolayısıyla dövme kapatma için kesinlikle uzman dövme sanatçıları ile çalışmak gerekiyor.

Her dövme kapatılabilir

Her dövme kapatılabilir

Dövme kapatma elbette yalnızca eski sevgilinin isminin ya da ilk harfinin konu alındığı dövmelere uygulanmıyor, akla gelebilecek her dövmeyi kapattırabilmek mümkün. Ancak kapattırılacak dövme renkliyse, çok büyükse elbette kapatma işlemi daha zor hale geliyor ve bunun için de fiyatı yükseliyor.

Mutlaka iyi bir dövmeci bulmak gerekli

Mutlaka iyi bir dövmeci bulmak gerekli

Söz konusu cover up ya da dövme kapatma olduğunda mutlaka iyi bir dövmeci ile çalışmak gerektiğinin bir kez daha altını çizmemizde fayda var. Hem iyi bir dövmeci bulmak hem de doğru desende karar kılmak bir daha dövmeyi kapattırmak zorunda kalmamak için son derece önemli unsurlar.

Dövme Kulübü

Dövme sanattır, sanat yaşamın özü. Dövme kulübü topluluğuna şimdi katıl.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir