Dövme Fiyatları

Binlerce yıllık geçmişi olan dövme sanatı bugün tüm dünya gibi ülkemizde de gittikçe daha fazla insanı kendine çekiyor. Dövme modellerindeki çeşitlilik ve farklı dövme tarzları sayesinde herkes kafasındaki dövmeye kolayca sahip olabiliyor. Tabi kolayca demek herkesin dövme yapabildiği anlamına da gelmiyor zira dövme gerçekten hem yetenek hem de ustalık gerektiren bir sanat dalı. Dövme fiyatları birkaç kritere bağlı olarak belirleniyor.

Dövmenin büyüklüğü fiyat belirlenmesinde en önemli kriter

Büyük dövme fiyatları

Dövmenin büyüklüğü fiyat belirlenmesinde en önemli kriter.

Dövme fiyatları konusunda en önemli belirleyici unsur tabi ki yaptırılacak dövmenin büyüklüğü, ya da daha net bir ifade ile eni ve boyu. Dövmenin boyutu arttıkça dövme fiyatı da artıyor.

Renkler de belirleyici bir faktör

Renkli dövme fiyatları
Renkli dövme fiyatları.

Dövmeler tek renk, iki, üç ve çok daha fazla renk kullanılarak yapılabiliyor ve bir dövmede kaç renk kullanıldığı da fiyat konusunda belirleyici faktörler arasında yer alıyor. Bu yalnızca dövmede kullanılan farklı boyalar açısından değil daha fazla rengin kullanıldığı dövmelerin daha fazla işçilik gerektirmesi açısından da fiyata etki eden bir unsur.

Tarz ve fiyat ilişkisi

Tarzlara göre dövme fiyatları
Tarzlara göre dövme fiyatları.

Dövme denilince akla standart bir görüntü gelse de aslında çok sayıda farklı dövme tarzı bulunuyor ve bu tarzların bazıları diğerlerine kıyasla daha maliyetli oluyor. Bunun sebebiyse bazı tarzların diğerlerinden daha fazla işçilik gerektirmesi. Örneğin yazı dövmeleri görece olarak daha az işçilik gerektirirken çok detaylı olan mandala dövme modelleri çok daha fazla işçilik gerektiriyor dolayısıyla tarz da dövme fiyatları konusunda belirleyici rol oynuyor.

İyi dövme için daha çok ödemelisiniz

İyi dövme için daha çok ödemelisiniz
En iyi dövmeci fiyatları.

Nasıl ki ünlü ve iyi bir ressamın resimleri daha yüksek fiyatlıysa başarılı dövme sanatçılarına dövme yaptırmanın fiyatı da daha yüksek. Ancak burada şunu eklemeden geçmememiz gerekiyor. Her dövme ustalık gerektiriyor. En basit gibi görünen dövmeyi bile iyi bir dövmeci ile acemi bir dövmecinin yapmasının arasında büyük farklar ortaya çıkıyor. Öyleki söz konusu portre, realistik, üç boyutlu gibi yeteneğin ön planda olduğu dövme tarzları olduğunda kesinlikle iyi dövmecilerle çalışmak gerekiyor. Bu tarzların fiyatları da tabi ki diğerlerinden daha yüksek.

Dövme Kulübü

Dövme sanattır, sanat yaşamın özü. Dövme kulübü topluluğuna şimdi katıl.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir