Dövmede Son Trend: Ultra Viyole Işıkta Parlayan Morötesi Dövmeler

Dövme sanatının gösterdiği hızlı ilerleme ve değişimler akıllarda tek cümleyi getiriyor:”Hemen dövme yaptırmalıyım!” Peki, hangi dövme modeli ve hangi bölgenize yaptırmanız gerektiği ise tamamen sizin tercihinize kalmakta. Son zamanlarda yapılmaya başlayan morötesi dövme modelleri hayranlık uyandıracak cinsten.

Dudak Şeklinde Dövme Modeli
Dudak Şeklinde Dövme Modeli

Ultraviyole Nedir?

Morötesi veya diğer adıyla Ultraviyole dalga boyları arasında ışınıma denmekle birlikte gözümüze en küçük dalga boyu mor olarak gözükmektedir. Adını da buradan alan morötesi ışınlar nanometre aracılığı ile ölçülmektedir.

Mor Işıkta Görülen Dövmeler
Mor Işıkta Görülen Dövmeler

Morötesi Işının Zararı Var Mıdır?

Yüksek miktarda enerjiye sahip olan morötesi ışınlar, DNA üzerinden doğrudan etki etmesi nedeniyle bazı sorunlara neden olmaktadırlar. Cilt hücrelerin yaşlanmasına hatta ölmesine, cildin olması gerektiğinden daha da yaşlı gözükmesine sebep olabilir. Morötesi ışınlara çok fazla maruz kalan insanların kansere yakalanma riski oldukça fazladır.

Yıldırım Dövmesi
Yıldırım Dövmesi

Ancak siz sadece dövmenizin modeli görünecek kadar tuttuğunuz morötesi ışınlar vücudunuza zarar vermemektedir. Her daim dövme modellerinde artan değişik talepler doğrultusunda ortaya çıkan morötesi dövmeler bakanların bir daha bakmasına neden olacak kadar naif ve güzeller.

Ultraviyole Dövme Boyası
Ultraviyole Dövme Boyası

Morötesi Dövme Yapımı:

Işık altında parıldama özelliğine sahip olan dövme boyalar iki çeşit özelliğe sahiptir. Gün ışığında renkleri gözüken ancak sadece ultra viyole ışık altında gözüken dövmeler ve hiçbir şekilde boyası gözükmeyen dövme modelleri. Fosforlu görünüme sahip boyalar ultra ışık altında bakıldığında ve doğru şekilde uygulandığında görsel şölen yaşatmakta.

Güneş Sistemi Dövmesi
Güneş Sistemi Dövmesi

Dövme sanatçısının el marifetine kalsa da sizler kendinize en yakışan dövmeyi bulurak ömür boyu taşıyacağınız vücut süsünüze sahip olacaksınız. İleri ki zamanlarda dövme modelinizden sıkılır veya değiştirmek isterseniz dövme kapatma işlemi yaptırarak sildirme işleminden kurtulmuş olursunuz.

Morötesi Gül Dövme Modeli
Morötesi Gül Dövme Modeli
Venüs Dövmesi
Venüs Dövmesi
Star Wars Dövme Modeli
Star Wars Dövme Modeli
Ultraviyole Dövme Güneş
Ultraviyole Dövme Güneş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir