Dövme Silme Yöntemleri ve Uygulamaları

Kötü Yapılmış Dövmeler
Melek Kadından Eser Kalmayan Dövme Modeli

Dövme silme hakkında merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz tüm bilgileri bu makalemizde sizler için detaylı anlatacağız. Dövme nasıl sildirilir, can acıtırımı, fiyatı nedir gibi sorulara en doğru şekilde yanıt bulmaya çalışacağız.

Anlık bir hevesle yaptırıp daha sonrasında büyük bir hayal kırıklığı yaratan dövmenizi sildirmeyi mi düşünüyorsunuz? İşte bu yazı tam da sizin için.

Dövme yaptırmak bazı kişiler için yıllar sürse de bazı kişiler için anlık yapılacak bir karardır. Ani kararla, dövme sanatçısı araştırılmadan yeteneksiz ellere teslim edilen vücudunuza şuan baktığınızda büyük bir pişmanlık duyuyor iseniz birçok seçeneğiniz bulunmakta.

Kötü Çizimli Dövme Modeli
Kötü Çizimli Dövme Modeli

Lazerle Dövme Sildirme

Teknolojinin hızla ilerleyip gelişmesiyle birlikte üretilen lazer cihazlar tam bu noktada imdadınıza yetişiyor.  Lazer ile dövme silme en bilinen ve güvenilir yöntemdir.

Dövme Sildirme İşlemleri
Dövme Sildirme İşlemleri

Nasıl Çalışır?

Dövme,  özel boyaların deri altına enjekte edilmesi sonucu modellerin oluşturulmasıdır. Boya içerisinde kurşun, cıva ve bakır bulunması sebebiyle bazı bünyelerde alerji yapabilmektedir.

Deri altına gönderilen boya molekülleri vücut tarafından yabancı madde olarak algılanır ve hızlıca beyaz hücre üretimini başlatır. Küçük hücreleri karaciğere gönderir ve vücuttan atılması sağlanır. İlk dövme yaptırdığınızdaki parlaklıkta buradan gelmekte.  Geri kalan atılamayan parçalar, metal parça adı verilir ve lazer metal parçaları parçalamakla yükümlüdür.

Beğenmediğiniz Dövmeleri Sildirme İşlemi
Beğenmediğiniz Dövmeleri Sildirme İşlemi

Lazer dövme makineleri dar frekansta, çok yüksek derecede çalışmaktadır. Isı ve frekans aracılığıyla mürekkep moleküllerini parçalar.

Acıtır mı?

Herkesin acıya dayanması farklı olmakla birlikte işlem hızlı olarak gerçekleşmesiyle anlık acı yaşanmaktadır. Şok dalgası içerisinde oluşan enerji acı verici olabilmekte, bu acı donma hissiyle aynıdır.

Lazer Sonrası Dövme Nasıl Gözükür
Lazer Sonrası Dövme Nasıl Gözükür?

Ücreti Ne Kadardır?

Lazerle dövme sildirme işlemi yaptırmaya karar verdiyseniz, uzun süreli bir işleme başladığınızı belirtmeliyiz. Modelinizin boyutu, siyah veya renkli olması, bulunduğu bölgeye göre seans süresi uzamaktadır.

Yaptıracağınız dövme stüdyoları ve kliniklere bağlı olarak fiyatlarda değişiklik olmaktadır. İyi araştırma yapmadan işlemlere başlatırsanız iz kalma olasılığı artmaktadır. Farklı yerlere gidip ücret almanız sizin yararınıza olur.

Lazer İle Dövme Sildirme Maliyeti
Lazer İle Dövme Sildirme Maliyeti

Dövme Çıkartma Kremleri

Sektörün sürekli değişimi ile birlikte son zamanlarda ortaya çıkan krem türüdür, dövme çıkartma kremleri. Özellikle yurtdışında yaygın olan dövmelerinden bıkan ya da anlık olarak saklama gereği duyan kişiler için tasarlanmış bu kremler acısız ve kolay kapatma açısından oldukça faydalıdır. Lazer ile sildirmeye göre daha maliyetsizdir.

Dövme Kapatma Kremi
Dövme Kapatma Kremi

Kremlerin nasıl işe yaradığı henüz tam olarak bilinmese de kullanan kişiler tarafından fotoğraflanmasıyla kreme olan talep gittikçe artmaktadır.

Asit İle Dövme Sildirme

Sizlerde son zamanlarda üretilip kullanılan asitle dövme silme işlemini duymuşssunuzdur. TCA kimyasal peeling işlemlerinde kullanılır ve kullanılan cilt bölgesinin soyulmasına ve soyulan bölgede oluşan yeni cilt katmanıyla dövmenin yokoluş işlemidir. TCA ile dövmenizi sildirmenizi kesinlikle önermemekteyiz.

TCA Dövme Sildirme
TCA Dövme Sildirme

Birçok insanın asitle sildirme işlemi tercih etmesinin nedeni lazer ile dövme sildirme maliyetlerini fazla bulmalarıdır. Sağlık açısından riskli olan asitli işlemi yaptırmak yerine gereksiz harcamalarınızı biraz kısıp en doğru yöntem olan lazerle sildirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir