Üç Boyutlu Dövme Modelleri

Dövme gittikçe daha fazla insanın tutkusu haline geliyor ve bunda üç boyutlu dövme modellerinin büyük bir payı olduğu kesin. Dövme sanatının en göz alıcı ve dikkat çekici hali olarak da tanımlayabileceğimiz üç boyutlu dövmeler ancak usta dövme sanatçıları tarafından yapılabiliyor ve bu sanatçıların elinden çıkan üç boyutlu dövmeler yapıldığı herkese inanılmaz bir çekicilik katıyor. Bu Arada üç boyutlu dövme modellerinin birçoğu da çarpıcı bir gerçekçiliğe sahipler ki bu da bu dövmelerin etkisini ikiyle hatta üçle çarpıyor desek sanıyoruz pek de abartmış sayılmayız.

Ben görenin aklını alan bir dövme istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz!

Ben görenin aklını alan bir dövme istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz
Ben görenin aklını alan bir dövme istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz.

Dövme yaptıranların çoğu için dövmenin kendine ifade ettiği anlam kadar görenlerin üzerinde bıraktığı etki de önemlidir, üç boyutlu dövmeler ise görenlerin kelimenin tam manasıyla aklını alacak kadar etkileyicidir. Dolayısıyla “dövmemi gören hayran olsun” diyenler için üç boyutlu dövme modelleri kesinlikle en doğru seçenek.

Hayat en çarpıcı haliyle üç boyutlu dövmelerde

Hayat en çarpıcı haliyle üç boyutlu dövmelerde
Hayat en çarpıcı haliyle üç boyutlu dövmelerde.

Üç boyutlu dövme modelleri aklınıza gelebilecek her şeyi konu alabiliyor; insanlar, hayvanlar, çiçekler ya da sürrealist desenler. Yani hayat üç boyutlu dövme modellerinde en estetik haliyle bedenlerde dans ediyor adeta. Zaten dövme de hayatın bir parçası değil mi?

Realistik üç boyutlu dövmeler çok trend

Realistik üç boyutlu dövmeler çok trend
Realistik üç boyutlu dövmeler çok trend.

Üç boyutlu dövmelerin en fazla ilgi görenleri ise son yıllarda bir çılgınlık halini alan realistlik dövmeler. Tüm üç boyutlu dövmeler realistlik ya da tüm realistlik dövmeler üç boyutlu olmasa da bu iki dövme tarzının birbirinin içine geçtiğini söylemek pek de yanlış olmaz. Zira çoğu realistlik ve üç boyutlu dövme her iki tarzdan da parçalar taşıyor.

Dövme sanatçısı seçimi çok önemli

Dövme sanatçısı seçimi çok önemli
Dövme sanatçısı seçimi çok önemli

Söz konusu üç boyutlu dövmeler olduğunda en önemli konu doğru ya da daha net bir ifade ile işinin ehli dövme sanatçısını bulmak. Dövme sanatının en fazla ustalık gerektiren tarzlarından biri olan üç boyutlu dövme için kesinlikle bu konuda hem deneyimli hem de yetenekli dövmeciyi bulmadan hayallerdeki dövmeye kavuşmak imkânsız, bu nedenle bu dövmeleri yaptırmadan önce ince eleyip sık dokumakta fayda var.

Dövme Kulübü

Dövme sanattır, sanat yaşamın özü. Dövme kulübü topluluğuna şimdi katıl.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir