Yazı Dövme Modelleri

Dövme dünyasının da trendleri olduğu, bazı dövme tarzlarının zaman zaman daha popüler hale geldiği bir gerçek ancak bir de modası asla geçmeyen tarzlar var ki yazı dövme modelleri de bunlardan biri. İnsanlığın gelişiminin dönüm noktası olan yazı bugün dövme sevenlerin vücudunda dövme olarak en anlamlı haliyle çıkıyor karşımıza. Harflerin ve kelimelerin büyüsüne inanan herkes kendi tılsımlarını yazı dövme modelleri ile ölümsüzleştiriyor ve işte tüm bu nedenlerle yaz dövmenin modası asla geçmiyor.

Yazı dövmede en önemli konu font seçimi

Yazı dövmede en önemli konu font seçimi
Yazı dövmede en önemli konu font seçimi.

Sevgilinin adını, en sevilen şairin bir dizesini ya da kimsenin anlamını bilmediği, anlayamayacağı bir cümleyi dövme yaptırmak isteyenlerin yazının içeriği kadar font seçimine yani yazı tipine de özen göstermesi gerekiyor. Neyse ki yazı dövme modelleri için kullanılan font seçenekleri baş döndürücü bir zenginlik sunuyor. Kadim cümleleri yazmak ve etkisini arttırmak için gotik, neşeli cümleler için modern fontlar kullanılabilir, elbette bunlar sadece örnek yani her yazı dövme için en uygun font aslında dövmeyi yaptıranın hayalleri ile kesişen yazı tipidir.

Vücudun her yerine yazı dövme yaptırılabilir

Vücudun her yerine yazı dövme yaptırılabilir
Vücudun her yerine yazı dövme yaptırılabilir.

Çoğu insan yazı dövme modellerini kollarına yaptırmayı tercih etse de bu herkesin koluma yaptırması gerektiği anlamına gelmiyor tabi ki zira yazı dövmeler vücudun her noktasına yaptırılabiliyor. Sırtını tamamen yazı ile kaplayanlar da var, boynuna, eline, omzuna kısacası vücudun farklı bölgelerine kendi tılsımını yazdıranlar da. Ayrıca yeri gelmişken yazı dövmelerin her zaman küçük olduğu yanılgısına da düşmemek gerekli çünkü büyük boyutlu ve çok da etkileyici yazı dövme modelleri de var. Tabi büyük boyutlu yazı dövme yaptırırken de font seçiminin çok önemli olduğunu unutmamak gerekiyor zira her font büyük dövmelerde aynı estetik görünüme ulaşamayabilir, bu da akılda bulunması gereken bir unsur.

Gölgelendirmeye dikkat!

Gölgelendirmeye dikkat
Gölgelendirmeye dikkat.

Oldukça sade yazı dövmeleri var ancak bunun yanı sıra usta dövme sanatçılarının elinden çıkan gölgelendirilmiş olanlarının da çok etkileyici olduğunu söylememiz gerekli. Hele de tercihiniz büyük boyutlu bir yazıysa gölgelendirme konusunda başarılı bir dövme sanatçısı tercih etmek kesinlikle çok daha doğru olur.

Dövme Kulübü

Dövme sanattır, sanat yaşamın özü. Dövme kulübü topluluğuna şimdi katıl.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir