Realistik Dövme Modelleri

Realistik dövmenin tutkunları var, yani dövme tutkusunun bir alt kolu realistik dövme modelleri tutkusu desek sanıyoruz pek de abartmış olmayız. Dünyaca ünlü birçok isim vücutlarını realistik dövme modelleri ile süslüyor ve bu da onlara inanılmaz bir çekicilik katıyor. Realistik dövme adından da anlaşılabileceği gibi gerçek görünümlü dövmelere verilen isim ve bu muhteşem dövmelerde aklınıza gelebilecek her şey gerçeğe en yakın hali ile resmediliyor hatta özellikle de bu alanda uzmanlaşmış, yetenekli dövme sanatçılarının imzasını taşıyan realistlik dövmelerin adeta birer fotoğraf karesine benzediğini bile söyleyebilmek mümkün.

Portreler en fazla tercih edilen realistlik dövmeler arasında yer alıyor

gerçek görünümlü realistik dövmeler
Gerçek görünümlü realistlik dövmeler.

Realistik dövme modelleri denilince akla gelen ilk şey tabi ki portreler. Hemen herkesin vücudunda yüzünü taşımak isteyeceği kadar değer verdiği, sevdiği ya da hayranlık duyduğu bir insan var ve bu nedenle portre dövmeler realistik tarzın en önemli parçası konumundalar. Annenin, sevgilinin, en yakın arkadaşın ya da idolleştirilen bir starın kısacası herkesin portresi realistik dövme olarak yaptırılıyor.

gaz-maskesi-realistik-dovme-modeli
Gaz maskesi realistlik dövme modeli.

Ancak burada tekrar usta dövme sanatçısının çok önemli olduğunun altını çizmemiz gerekiyor, zira usta bir elden çıkmayan realistik dövmelerin gerçek birer hayal kırıklığı olduğunu söylemiyiz. Özellikle de portre dövmelerin yanlış kişilere yaptırılması sevdiğiniz kişinin yüzü yerine bir yabancının resmini üzerinizde taşımanıza neden olabilir.

Hayatın tümü realistik dövmelerde

Hayatın tümü realistik dövmelerde
Hayatın tümü realistik dövmelerde.

Elbette realistik dövme modelleri yalnızca portrelerden oluşmuyor, hayata dair her şey bu muhteşem dövmelerin konuları arasında yer alıyor. Çiçekler, hayvanlar hatta manzaralar usta dövmeciler tarafından yapıldığında inanılmaz etkileyicilikte birer realistik dövmeye dönüşüyor. Özellikle doğadan esinlenilerek yapılan realistik dövme modelleri yalnızca yaptıran kişiye kendini harika hissettirmekle kalmıyor görenleri de çok etkiliyor.

Herkes realistik dövme yapamaz

Herkes realistik dövme yapamaz
Herkes realistlik dövme yapamaz.

Dünyanın en popüler dövme tarzlarından biri olmakla birlikte realistik dövmenin her “ben dövmeciyim” diyen kişi tarafından yapılamayacağının altını bir kez daha çizmekte fayda var. Söz konusu realistik dövmeler olduğunda mutlaka ince eleyip sık dokumak ve bu konuda daha önce çalışmış, başarılı işler ortaya koymuş bir dövme sanatçısı ile çalışmak gerekiyor.

Dövme Kulübü

Dövme sanattır, sanat yaşamın özü. Dövme kulübü topluluğuna şimdi katıl.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir