New School Dövme Modelleri

1970’li yıllarda denizci dövmelerinden esinlenilerek ortaya çıkan old school dövme akımının yeniden yorumlanması ile türeyen new school dövme modelleri o günden bugüne dünyanın en popüler dövmeleri arasında yer alıyor. Özellikle abartılı, dikkat çekici ve renkli dövmelerden hoşlananların ilk tercihi olan new school stili nesnelerin abartılı şekilde çizilmesi ve canlı renkleri ile tipiktir. Sadece old school tarzından değil diğer birçok tarzdan da etkilenen bu tarzın usta dövmecilerin elinden çıkan çalışmalarla kusursuzluğa ulaştığını söylemek pek de abartı sayılmaz.

Renklerin dünyası

New school dövme renklerin dünyası
New school dövme renklerin dünyası

New school dövme modelleri ilk görüşte renkleri ile insanı çarpma özelliğine sahip, dolayısıyla eğer renkli bir dövme yaptırmak istiyorsanız bu stil kesinlikle tam size göre. New school dövmeleri old school stilinden ayıran bir özelliği de realistik tarza daha yakın olmaları. Yani new school dövme modelleri her ne kadar nesnelerin abartılı olarak resmedilmesiyle tipik olsalar da bu abartılı çizimlerde gerçekçi bir görünüm de bulunuyor. Tüm bu açılardan bakınca new school dövme modelleri için herkese yakışan ve herkesin arasında hayalindeki modeli bulabileceği bir stil denilebilir.

Hayvanlar new school dövmelerde çok fazla kullanılıyor

Hayvanlar new school dövmelerde çok fazla kullanılıyor
Hayvanlar new school dövmelerde çok fazla kullanılıyor

Bu dövme stilinde en fazla kullanılan figürler hayvanlar. Baykuşlar ve diğer kuşlar, kediler, köpekler kısacası akla gelebilecek her hayvanın ustalıkla tasarlanmış tasvirleri new school dövme modelleri. İçinde en fazla tercih edilenler arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra çizgi film kahramanlarının da bu tarzda hatırı sayılır bir yere sahip olduğunu söylemeliyiz. Yani new school dövmeler renkli, eğlenceli ve içindeki çocuğu hala korumayı başarabilmiş ruhlar için kelimenin tam manasıyla biçilmiş kaftan.

Aklınıza gelebilecek her deseni bu tarzda yaptırmak mümkün

Akliniza gelebilecek her deseni bu tarzda yaptırmak mümkün
Akliniza gelebilecek her deseni bu tarzda yaptırmak mümkün

New school dövme modelleri içinde hayvanların ve hayali kahramanların ağırlığı hissedilse de bu yalnızca bunların yapılabildiği anlamına gelmiyor elbette. Aklınıza gelebilecek her nesneyi new school stili ile dövme yaptırma şansına sahipsiniz. Bu tarzın olmazsa olmazı renkli dövmeler, yani her ne çizdirecekseniz. Bunun renkli ve abartılı olacağı kesin, ister hayvan, ister insan, ister bir hayali kahraman dövmesi istiyor olun tercihinizi new school dövme modellerinden yana kullanabilirsiniz.

Dövme Kulübü

Dövme sanattır, sanat yaşamın özü. Dövme kulübü topluluğuna şimdi katıl.

2 thoughts on “New School Dövme Modelleri

 • Nisan 17, 2019 tarihinde, saat 12:50 pm
  Permalink

  Türkiyede henüz bu tarzda iyi bir dövmeci bulamadim. Ne kadar araştırdiysam araştirim hep ayni ne renk ne canlilik hic biri yok.

  Yanıtla
 • Mayıs 30, 2019 tarihinde, saat 10:37 am
  Permalink

  New School tarzlarda özellikle retro ve amerikan tarzı pinup kızları modelleri çok hoş duruyor bacağımda iki tena var kollarımada yaptırmayı düşünüyorum.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir