Minimal Dövme Modelleri

Dünyanın da Türkiye’nin de en fazla tercih edilen dövmeleri arasında yer alan minimal dövme modelleri, isminden de anlaşılabileceği gibi minik ve küçük dövmeler. İşte tam da bu nedenle ilk kez dövme yaptıracak olanlar bu tarza yönelmeyi seçiyorlar. İster renkli ister tek renk yaptırılabilen minimal dövme modelleri için dövme aleminin en zarif örnekleri tanımını kullanabiliriz. Bu küçük dövmeler gerçekten de hem çok estetik hem de çok zarif görünüyor. Zarif görünmek denilince akla bu dövmeleri daha çok kadınların yaptırdığı gelse de erkekler de en az kadınlar kadar çok seviyor minimal dövme tarzı.

Cool bir dövme isteyenlere

Cool bir dövme isteyenlere
Cool bir dövme isteyenlere

Minimal dövmeler aynı zamanda gerçekten de çok cool görünüyor. Bu güzel dövmelerin bu kadar sevilmesinde, tercih edilmesinde estetik görünmelerinin dolayısıyla bu dövmelere sahip olanlara da gayet güzel bir görünüm kazandırmalarının rolü büyük. Yani hem bir dövme sahibi olmak hem de cool görünmek isteyenler için en uygun alternatif tabi ki minimal dövme modelleri.

Minimal dövmelerde desen seçenekleri çok geniş

Minimal dövmelerde desen seçenekleri çok geniş
Minimal dövmelerde desen seçenekleri çok geniş

Küçücük dövmeler denilince akla desen seçeneklerinin sınırlı olduğu gelebilir. Ancak bu tamamen bir yanılgı, zira minimal dövme modelleri oldukça geniş seçenekler sunuyor. Minicik hayvanlar, yıldız, galaksi, çiçek, geometrik şekiller, çok popüler olan patiler yani hayata dair birçok nesnenin minimal dövme olarak yaptırılma şansı var.

Minimal dövme modelleri her yerde

Minimal dövme modelleri her yerde
Minimal dövme modelleri her yerde

Minimal dövme modelleri küçük olmaları sebebiyle vücudun her bölgesine yapılabilmeleri ile de ön plana çıkıyor. Örneğin el ya da ayak parmağına dövme yaptırmak isteyen birinin tek seçeneği minimal dövmeler. Çünkü bu küçük alanlarda başka bir stilin uygulanma şansı yok. Tabi ki minimal dövme sadece ele ya da ayağa değil vücudun her noktasına yapılabiliyor. Bu şık dövmelerin en fazla yaptırıldığı yerler el ve ayak bilekleri, boyun, omuz olarak sayılabilir. Kısacası hem anlamlı, hem estetik hem de cool bir dövme yaptırmak isteyenler için minimal dövme modelleri kesinlikle en doğru seçenek. Bu arada bu dövmelerin de istenilen güzellikte olması için usta dövme sanatçısının elinden çıkması gerektiği şüphesiz.

Dövme Kulübü

Dövme sanattır, sanat yaşamın özü. Dövme kulübü topluluğuna şimdi katıl.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir