Tribal Dövme Modelleri

Dövme denilince akla gelen ilk şeylerden biri tribal dövmeler.  Bu dövmenin başlangıç noktası bile denilebilir. Tribal dövmeler kabile dövmelerinden esinlenilmesi ile ortaya çıkmış dövmeler ve bu nedenle dövme aleminin kadim elemanları diyebiliriz. Tribal dövme modelleri binlerce yıllık tarihinden süzülüp gelen bu tüm dünyada binlerce insanın vücudunu süslüyor. Sadece estetik değil gizemli bir görünüme de sahip olmaları sayesinde. Üzerlerinde oldukları kişiye inanılmaz bir çekicilik kazandırıyorlar.

Orijinal kabile dövmelerinin tılsımı

Tribal Göğüs Kaplama Dövme
Tribal göğüs Kaplama Dövme

Tribal dövmelerin geleneksel kabile dövmelerinden esinlenerek ortaya çıktığını söylemiştik. Ancak bunun yanı sıra gerçekten orijinal kabile dövmesi motifleri de bulabilmek mümkün ki zaten tribal dövmelerin en güzelleri de bunlar. Elbette gerçek kabile dövmeleri bulmak için ciddi bir araştırma yapmak gerekiyor bunu da eklemeden geçmeyelim.

Kişiye özel tribal dövmeler

Tribal Kol Kaplama Dövme
Tribal Kol Kaplama Dövme

Dövme konusunda dövmecinin usta olması kadar iyi desen çizebilmesinin de önemli olduğunu atlamamak gerekiyor. Kimsede olmayan bir dövmeye sahip olmak içinse kesinlikle çizimi iyi bir ustaya desen tasarlatmak gerekiyor. Tribal dövmeler bu konuda oldukça geniş seçenekler sunuyor. Yaratıcı bir usta sadece eşsiz olmakla kalmayıp aynı zamanda muhteşem görünen tribal dövme modelleri tasarlayıp çizebilir. Dolayısıyla eğer eşsiz bir iş istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey iyi bir dövme sanatçısı bulmak olacaktır. Bu sanatçıya kafanızdakini anlatarak ustanın yaratıcılığına güvenmek.

Renkli tribal dövmeler de ilgiyi hak ediyor

Tribal Kol Maori Dövmesi
Tribal Kol Maori Dövmesi

Tribal dövmeler geleneksel olarak tek renk olsa da bu tek renge mahkûm olunduğu şeklinde algılanmamalı. Modern tasarımlı iki, üç hatta daha fazla rengin bir arada kullanıldığı renkli tribal dövme modelleri de var. Renkli tribal dövmeler konusunda dikkat etmeniz gerektiğini düşündüğümüz en önemli konu seçtiğiniz desen ile renk uyumu. Her desene renkli çalışma gitmeyebilir dolayısıyla bu konuda yapılabilecek en doğru şey dövme sanatçısının önerilerini dikkate almak ve bu öneriler doğrultusunda bir tercih yapmak.

Tribal Dövmeler
Tribal Dövmeler

Yazımızı son bir not ile bitirelim; tribal dövmeler vücudun her bölgesine yapılabiliyor yani bu özel dövmelerde desen seçiminde olduğu kadar dövmeyi yaptıracağınız bölgenin seçimi konusunda da özgürsünüz.

Dövme Kulübü

Dövme sanattır, sanat yaşamın özü. Dövme kulübü topluluğuna şimdi katıl.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir