Geometrik Dövme Modelleri

Gün geçtikçe daha fazla kişinin tercihi olan dövme tarzlarından biri de geometrik dövme. Geometrik denilince hemen herkesin aklına geometrik şekiller geliyor doğal olarak ancak geometrik dövme modelleri bu şekillerden çok daha fazlası, hatta bu şekillerle hiç alakası yok bile denilebilecek denli etkileyici tasarımlara sahipler. Geometrik dövme nedir sorusunu kısaca cevaplamamız gerekirse geometrik şekillerin bir arada kullanılması ile ortaya çıkmış desen ve resimler diyebiliriz. Yani geometrik dövmeler aklın alamayacağı denli çeşitliler ve tek kelime ile muhteşem görünüyorlar.

Renkler Başrölde

Renkler Başrölde
Renkler Başrölde

Söz konusu geometrik dövme modelleri olduğunda renklerin baş rolde olduğunu söylemek pek da abartı olmaz zira bu muhteşem dövmelerin çoğu rengârenkler. Özellikle canlı ve pastel renklerin kullanıldığı geometrik dövmeler son yıllarda büyük bir yükseliş gösteriyorlar ve hem kadınların hem de erkeklerin ilk tercihlerinden biri olmuş durumdalar.

Hayvan Desenleri Dikkat Çekiyor

Hayvan desenleri dikkat çekiyor
Hayvan Desenleri Dikkat Çekiyor

Geometrik dövme modellerinde birçok farklı desen ile karşılaşmak mümkün ancak özellikle hayvanların dikkat çekici olduğunu söylemeliyiz. Akla gelebilecek tüm hayvanların, kedi, köpek, aslan, panda kısacası hayvanlar aleminin bütün elemanlarının geometrik şekillerin birleştirilmesi ile yapılmış rengarenk resimlerinin süslediği vücutların inanılmaz çekici göründüğü bir gerçek.

Tek Renkli Modeller de Var

Tek Renkli Modeller de Var
Tek Renkli Modeller de Var

Her ne kadar renkler baş rolde olsa da tek renk kullanılarak yapılan geometrik dövmeler de olduğunu eklemeliyiz. Özellikle siyah-beyaz kareler kullanılarak oluşturulan yaratıcı geometrik dövmelerin çok etkileyici olduğunu yadsımak imkansız. Bu arada ister siyah-beyaz olsun ister renkli geometrik dövme modelleri arasında çiçekler, portreler bile yer alıyor. Yani geometrik dövme modelleri yazımızın başında da söylediğimiz gibi aklın alamayacağı denli çeşitli. Bunu bu dövme modellerinin sınırı hayal gücüne bağlı olarak ifade etmek daha doğru olur, hayalinizdeki deseni, resmi geometrik tarzda yaptırarak sıra dışı, şık ve en çok da her göreni etkileyecek bir dövmeye sahip olabilirsiniz.

Minimal Geometrik Dövmeler

Minimal Geometrik Dövmeler
Minimal Geometrik Dövmeler

Modası asla geçmeyen minimal dövmelerde de geometrik tarzın izlerine rastlanıyor. Minicik kareler, birbirinin içine geçmiş üçgenler, sonsuzluğu simgeleyen çemberler. Yani geometrik dövmeler ille de çok büyük olacak diye bir koşul da yok, tercihinizi küçük ve cool modellerden yana kullanma şansınız da var.

Dövme Kulübü

Dövme sanattır, sanat yaşamın özü. Dövme kulübü topluluğuna şimdi katıl.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir