Old School Dövme Modelleri

Old school dövme dünyasının kadim geleneklerinden biri olarak dünyada milyonlarca insanın ilk tercihi durumunda. Denizci kültüründen ya da daha net bir ifade ile denizci dövmelerinden esinlenilerek oluşturulan bir tarz olması sebebiyle genel hatları ile maskülen olsa da aslında birçok kadın da old school dövme modellerine karşı tutku duyabiliyor. Old school dövme modelleri klasik görünümlerinin yanı sıra özel anlamlar da taşıyor, yani bu dövmeleri yaptırmaya karar verenlerin birçoğu görüntüleri sebebiyle old school dövmeleri tercih ederken birçoğu da anlamları nedeniyle bu dövmelere yöneliyor.

Şans getiren old school dövme modelleri

Şans getiren old school dövme modelleri
Şans getiren old school dövme modelleri.

Malumunuz, denizcilikte iyi şansın büyük bir önemi var ve bu nedenle denizci kültüründen esinlenilmesiyle ortaya çıkan old school dövme akımında şansı simgeleyen öğelerle bolca karşılaşılıyor. Eight ball, sadece denizci kültüründe değil hemen her kültürde iyi şans getirdiğine inanılan dört yapraklı yonca, at nalı, iskambil kâğıtları ve yine evrensel şans sembollerinden biri olan zarlar old school dövme modellerinin iyi şansa atfedilenleri arasında yer alıyor. Ayrıca denizcilerin uğur getirdiğine inandığı kırlangıç kuşu figürlerinin de old school dövmelerin vazgeçilmez unsurları arasında yer aldığını da atlamayalım.

Güller old school dövmelerde başrolde

Güller old school dövmelerde başrolde
Güller old school dövmelerde baş rolde.

Old school dövmelerde en sık karşılaşılan desenlerden biri de güller. Özellikle renkli ve sevgilinin ismi ile birleşmiş gül deseni bu tarzın kesinlikle en önemli parçası. Gül demişken kalpleri de unutmamak gerekli, zira denizci dövmelerinin akla ilk geleni içinden ok geçen kalp. Tabi ki bu ve buna benzer kalpli dövmeler de hala milyonlarca insan tarafından büyük bir keyifle taşınıyor.

Pin up kızlarının cazibesi

Pin up kızlarının cazibesi dövmeler
Pin up kızlarının cazibesi dövmeler.

Pop kültürünün vazgeçilmez unsurlarından biri olan pin-up kızları da old school dövme modellerinin gözde figürlerinden biri. Pin-up kızı temalı dövmeleri yalnızca erkeklerin yaptırdığını düşünüyorsanız yanıldığınızı bilmelisiniz. Zira pin-up kızlarına hayran olan ve dövmelerini yaptıran kadın sayısı da tahmin ettiğinizin çok daha üstünde. Kısacası old school dövmeler için dövme dünyasının demirbaşları ve klasikleşmiş elemanları diyebiliriz. Herkesin yaptırabileceği en makul çalışmalar arasında yer aldıklarını da söyleyebiliriz.

Dövme Kulübü

Dövme sanattır, sanat yaşamın özü. Dövme kulübü topluluğuna şimdi katıl.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir